plébános

Engedjék meg, hogy bemutatkozzak, Bencik Tamásnak hívnak. 1980–ban születtem, Marcaliban. A gyerekkoromat Buzsákon töltöttem.

Nagy hatással volt az életemre az akkori plébánosunk, Szekeres Dezső atya. Az ő gondoskodása és foglalkozása segített abban, hogy ezt a hivatást el tudjam fogadni. Emlékszem hányszor focizott velünk, sokszor köré ültünk egy-egy kalandos történetéért, melyet ifjúkori emlékeiből merített.

Általános iskolai időszakomban már a templom sekrestyési feladatait is magamra vállaltam. A nyolcadik osztály után Kaposváron a Cseri úti iskolában tanultam épület és bútor asztalos szakmát. 1999-2000-es tanév befejeztével felvételemet kértem Balás Béla megyés főpásztortól az egyházmegye kispapjai közé. A szemináriumi évek alatt Veszprémben az Érseki Hittudományi Főiskolán tanultam. Ez meghatározóan hatott az életemre. Sok barátom lett, és olyan tantárgyakat ismerhettem meg, melyek közelebb hoztak Krisztus megismeréséhez.

2005. október 7-én, Segesden az egyházmegyei ifjúsági találkozó keretében Püspök Úr diakónussá szentelt. 2006. január végétől a siófoki plébánián teljesítettem szolgálatot, mely idő alatt felkészülhettem a papszentelés által a hivatásomra. Április 5-én, Nagycsütörtökön a kaposvári Nagyboldogasszony Székesegyházban pappá szenteltek. Még aznap el kellett foglalnom kirendelt kápláni helyemet, a nagykanizsai Jézus Szíve templomban. Következő év július elsejével a nagykanizsai Szent József templomba helyeztek. Itt teljesítettem szolgálatot ezen év október elsejéig, amikor is a Püspöki Hivatal Böhönyére helyezett.

Első önálló tapasztalataimat itt szereztem mint papi örömök, mint nehézségek terén. Csupán egy év idő adatott nekem itt, mégis az első helyem örömei maradtak meg szívemben.2010. Augusztus 20-án helyezett a püspök úr Vízvárra. Azóta legjobb tudásommal próbálom szolgálni Istent, és az egyházközséget.